• 16 Ekim 2021

Youtube’a Ücretli Video İzleme Özelliği Geliyor

18 Eki 2015

Kullanıcılar ilerleyen zamanlarda bazı Youtube videolarını izlemek için belirli bir miktar ücret ödemeye zorlanacaklar.

Dünyanın en büyük video platformlarından biri olmasının yanı sıra en çok ziyaret edilen siteler arasında da bulunan Youtube, kullanıcılarını oldukça kızdıracak olan bir yeniliğin geleceğini bildirdi. Dün akşam saatlerinde Youtube tarafından açıklanan göre video platformuna, kullanıcıların izleyebilmesi için para ödemesi gereken videolar yakın tarihte eklenecek.

Youtube’un yaptığı bu açıklamanın detaylı olarak anlatılmasının 21 Ekim tarihinde gerçekleşecek olan Youtube etkinliğinde olması bekleniyor. Bazı haber kaynaklarının belirttiğine göre bu özelliğin geleceğini Youtube, bir sene önceden yayınladıkları bir yazıda belirtmişti. Yazıda Youtube tarafından söylenen “en ünlü video yapımcılarımızdan para kazanmanın farklı yollarını bulacağız” sözünü videoların ücretlendirmesine bağlayan haber kaynakları, Youtube’un bu görevi en fazla abonesi olan “Youtuber”larına vereceğini düşünüyor.

Fakat yapılan bu açıklamaların yanı sıra, sitenin normalde olduğu gibi ücretsiz ve reklamlardan kazandığı parayla ödemelerini gerçekleştiren bir site olarak kalacağının da altı çizildi.