• 26 Ekim 2021

Tom Cruise’lu Mumya Geri Dönüyor

11 Mar 2016

The Mummy filmlerinin sonuncusunun vizyona girmesinin ardından geçen 8 yıldan sonra Universal Stüdyoları, geçtiğimiz aylarda başrolünde yıldız oyuncu Tom Cruise’un yer alacağı yeni bir Mumya filmi için çalışmalara başlandığını açıkladı.

Yönetmenliğini, Hollywood’da daha çok büyük bütçeli filmlerin senaristi kimliğiyle tanınan Alex Kurtzman’ın üstleneceği ve çekimleri önümüzdeki aylarda başlayacak olan yeni Mumya filminin oyuncu kadrosundan haberler de gelmeye başladı.

Yabancı basından gelen son haberlere göre yakın zamanda BBC dizisi Peaky Blinders ile çıkış yakalamayı başaran güzel İngiliz oyuncu Annabelle Wallis, yeni Mumya filminde Tom Cruise ile birlikte rol alacak. 31 yaşındaki güzel oyuncunun Mumya filminde Irak’ta bir kazı çalışması yapan bir arkeoloğa hayat vermesi bekleniyor.
British actress Annabelle Wallis attends the UK premiere of her film 'Hello Carter' during the London Film Festival in central London on October 12, 2013. AFP PHOTO / BEN STANSALL (Photo credit should read BEN STANSALL/AFP/Getty Images)
Yeni Mumya filminin eski üçlemenin 1900’lü yılların başında geçen hikaye yapısının aksine günümüzde geçeceği ve Tom Cruise’un Irak çölünde saklanan bir grup teröristi arayan bir Amerikan askerine hayat vereceği konuşuluyor.

Senaryosu, 2012 yılında vizyona giren Prometheus filminin yazarı Jon Spaihts’in elinden çıkan yeni Mumya filmi, artık neredeyse ezbere bildiğimiz orijinal hikayeyi güncelleyerek, seyirciye yepyeni bir macera izletecek gibi gözüküyor.

Tom Cruise’lu ve yenilenmiş Mumya filmini 2017 yılının yaz aylarında izleyeceğiz.