Lecia’nın her koşula dayanıklı olmak üzere tasarlanan yeni kamera Lecia X-U duyuruldu. Kamera su altında da çekim yapabiliyor.

Genel olarak ürettiği üst seviye pahalı ürünlerle adı anılan Lecia, bu kez ağır şartlara dayanıklı bir su altı kamerası üretti. Lecia X-U isimli model darbeye dayanıklı olmasının yanında yaklaşık 15 metreye kadar da su geçirmezlik özelliğini taşıyor. Lecia T modeli ile aynı gövdeye sahip. Bunun yanında vizör yok, 3 inçlik LCD ekran bu ihtiyacı karşılıyor.

Gövdeyi mercek altına aldığımızda, 16.5 MP çözünürlük değerine sahip APS-C bir sensör bizi karşılıyor. Objektif olarak ise 23 mm, f/1.7 diyafram açıklığına erişebilen bir lens kullanılmış. Lensin değiştirilemediğinin de altını çizelim. Ayrıca fotoğraf makinesi Full HD (1080p) 30 fps video kaydı gerçekleştirebiliyor.

Dayanıklı gövdesi, X-U’yu 15 metre derinliğe kadar sudan, 1 metre yüksekliğinden düşmelere ve şoklara karşı koruyabiliyor. Ayrıca makine aşırı soğuğa ve toza karşı da dayanıklı üretilmiş. Bunun için gövde dayanıklılığı haricinde ekran da özel bir koruma ile korunmakta. X-U’nun fiyat etiketi ise 2950 dolar.