• 19 Ekim 2021

Kanadalı Gazetecinin Görmeyen Gözüne Kamera Yerleştirildi

30 Oca 2016

Gazeteci Rob Spence çılgınca bir iş yaptı ve çocukluk yaşlarında kaybettiği gözünün yerine kamera koydurdu. Rob Spence, kendisini Siborg sözüne benzeterek “Eyeborg” diye adlandırıyor. Dokuz yaşında gerçekleşen talihsiz olay sonucunda tek gözünden olan gazeteci ve rejisör Rob Spence, kaybettiği gözünün yerine kamera yerleştirme fiktrini gerçekleştirmek için çoz uzun zamandır bekliyor.

Rob Spence, bu durumu “iki işi bir defada gerçekleştiren birisiyim” diye tarif ediyor. Rob Spence televizyon kanalı için mülakata gittiğinde çekim ekibi olmaksızın, gözündeki kamera yardımı ile çekimleri gerçekleştiriyor.

Gazeteci Kamera1

Rob’un gözündeki kamera yeterince gelişmemiş bu yüzden bu ilginç kamera sadece 3 dakika çalışıyor. 3 dakika çalışan göz kamerası ısınıyor ve hata veriyor. Tüm göz oyuğuna bu teknolojiyi yerleştirme hedefi olan Rob, aynı şekilde bir gözünde kamera olan kahramanın bulunduğu bilgisayar oyununu sonraları gördü. Rob’un yerinden çıkarılan sağ gözü sinir ile birleşmediği için sonsuza kadar göremeyecek.

Kanadalı gazeteci kamera yerleştirilen gözünün, normal gözden farksız olabilmesi için çaba gösteriyor.