• 26 Ekim 2021

Kameradan Sonra 8K Çözünürlüğe Sahip Televizyon

5 Eki 2015

Profesyonel çekimler için geliştirilen Sony’nin 8K çözünürlüğe sahip F65, Canon’un EOS gibi modellerinden sonra gösterim açısından da tüketiciler için 8K çözünürlüğe sahip televizyonlarda teknolojinin hızla gelişmesi ile birlikte büyük yenilikler görülmeye devam ediyor. Japonlar tarafından geliştirilen ve dünyada tek olan 8K teknolojili televizyon kendine hayran bıraktı.

7680×4320 çözünürlüğe sahip televizyonun piksel yoğunluk derecesi 510 ppi, tepkime hızı ise 120 Hz olarak tasarlandı. Yeni nesil 8K televizyonlar özellikle filmler ve videolarda yüksek çözünürlüğü ile dikkat çekerken sağlık alanında da ihtiyaç duyulması yeni geliştirilen bu televizyonun önemini arttırıyor.

Birçok kişi tarafından merak edilen 8K televizyonlarda ekranın orta boy oluşu ve buna rağmen görüntü kalitesinin çok yüksek oluşu bekleyenleri daha da heyecanlandırıp, şaşırtıyor. Teknoloji meraklılarını şaşırtan firma JDI 8K televizyon çıkartarak inanılmaz bir görüntü sunuyor. Geniş görüş açısı, yüksek kontrast ve biraz renk kayması sağlayarak, IPS teknolojisinin avantajları sayesinde görüntü kalitesinde derinlik duygusu da sağlıyor.

8K2

Bu süper televizyon NHK ile işbirliği içinde Japonya da düzenlenen CEATEC JAPONYA 2015 de 7 Ekim’de NHK / JEITA standında sergilenecek. Satış tarihi konusunda ise henüz bir bilgi verilmiyor.