• 16 Ekim 2021

James Bond Patlama Sahnesiyle Rekor Kırdı

12 Kas 2015

Dünya çapında rekorlarla vizyona giren James Bond serisinin son filmi Spectre’nin Fas’ta çekilen patlama sahnesiyle bir rekora daha imza attı. 8418 litre yakıt ve 33 kilo patlayıcı kullanılan sahne, bir filmdeki en büyük set patlaması olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazandı.

James1

Türkiye dahil 71 ülkede vizyona giren James Bond serisinin son filmi Spectre, iki haftadan kısa sürede tüm dünyada 300 milyon dolar hasılata ulaştı.

Skyfall’ın açılışını da geride bırakan yapım tüm zamanların en iyi Bond filmi açılışına imza attı. 24’üncü James Bond macerasını, Box Office Türkiye’nin verilerine göre ülkemizde 196 bin 968 kişi izledi.

James2

REKOR KIRAN PATLAMA SAHNESİ

Daniel Craig’in James Bond olarak rol aldığı dördüncü film olan Spectre’nin geçtiğimiz haziran ayında çekilen patlama sahnesinde Fas’taki bir çölde bulunan ve set olarak inşa edilen tesisin havaya uçuruldu.  8418 litre benzin ve 33 kg patlayıcı kullanılan sahne, bir filmdeki en büyük set patlaması olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Kamera arkası görüntülerinin yayınlandığı patlama sahnesinin çekiminin ardından tüm ekip birbirine sarılarak kutlama yapmıştı.

Sam Mendes’in yönettiği Spectre’de  Christoph Waltz, Naomie Harris, Ben Whishaw, David Bautista, Lea Seydoux ve Monica Bellucci de rol aldı.

Kaynak: Hürriyet