• 26 Ekim 2021

Göz Alıcı Sörf Fotoğrafları Nasıl Çekildi

5 Kas 2015

16 yaşındaki fotoğrafçı, başka bir meslektaşından ilham aldığı bu seriyi nasıl hayata geçirdiğini gösteren  video çekmiş.

Fotoğrafçı Leroy Bellet, dev dalgaların içinde sörfçülerin peşine düşüp onları tam dalganın kırılma noktasında fotoğrafladığı serisiyle, artık sörf dergilerinin kapaklarında kendine yer buluyor. 16 yaşındaki fotoğrafçı, başka bir meslektaşından ilham aldığı bu seriyi nasıl hayata geçirdiğini gösteren bir de video çekmiş.

Sörf1

Leroy Bellet, profesyonel sörfçülerin dalgalar arasındaki göz alıcı fotoğraflarını elinde bir adet Nikon D810 ve Nikon SB-910 Speedlight harici flaşla çektiğini ifade ediyor. Nikkor 16mm f/2.8 balıkgözü lens kullandığını söyleyen fotoğrafçı, yapay ışığın duru deniz suyu tarafından yansıtılmak yerine nasıl emildiğini görünce şaşırdığını da ekliyor.

Bellet’in projeyi tamamlaması dört ayını almış. Bu süre içinde üç kez hastaneye gitmek durumunda kalan fotoğrafçı, iki kez de sörf tahtası kırmış. Fakat sonuçta elde ettiği fotoğraflar buna değmiş gibi görünüyor. Gün batımını ve sörfçüyü arkasından flaşlı çekim yaparak ölümsüzleştiren fotoğrafçının dalgaların içindeki çekimlerini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Fotoğrafçının kişisel internet sitesi ise: http://www.leroybelletphoto.com