• 26 Eylül 2021

DJI’ın En Güçlü Drone Modeli Matrice 600 Tanıtıldı

9 May 2016

Phantom serisi drone modelleriyle adını duyuran DJI, Las Vegas’ta gerçekleştirilen Ulusal Yayıncılar Birliği Zirvesi’nde bu zamana kadar ürettiği en güçlü drone olan Matrice 600 modelini tanıttı. Profesyonel kullanıcılara yönelik üretilen drone üstün özellikleri ile dikkatleri üzerine topluyor.

6 kilograma kadar ağırlık taşıyabilen Matrice 600’e Ronin-MX yalpa çemberi destek veriyor. Bu sayede profesyonel bir kamerayı kolaylıkla dengeli bir şekilde taşıyabilen drone’un kutu içeriğinde herhangi bir kamera bulunmuyor. Sony, Canon, Nikon, Panasonic, Black Magic ve RED gibi ünlü fotoğrafçılık markalarının profesyonel cihazlarına tam uyumlu olan M600, LightBrigde 2 standardı sayesinde 5 kilometre menzilde 60 FPS Full HD görüntüleri kablosuz olarak aktarabiliyor.

6 hücreli pil kombinasyonu sayesinde etkili bir uçuş süresi sunan cihaz; üzerinde DJI Zenmuse Z5 kamerayla 36 dakika, RED EPIC kamerayla ise 16 dakikaya kadar havada kalabiliyor. Bu süre kameranın ağırlığı, çekim özellikleri ve uzaklığa göre değişkenlik gösterebiliyor.

DJI Matrice 600 ve Ronin-MX bugün itibarıyla ön siparişe çıktı. Matrice 600’ün yurt dışı satış fiyatı 4 bin 500 dolar, Ronin-MX’in satış fiyatı ise 1599 dolar olarak belirlendi.