• 19 Ekim 2021

Canon’dan Medya Profesyonellerine Yeni Nesil Fotoğraf Makinesi ve Lens

6 Haz 2020

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon, sinema ve yayıncılık sektörü için profesyonel ürünler geliştirmeye devam ediyor. Canon, çoklu formatta kayıt yapabilen yeni nesil Cinema EOS sistemi fotoğraf makinesi EOS C300 Mark III ile 8K özellikli 25mm -250 mm 10x güçlü zoom CINE-SERVO lensi olan CN10X25 IAS S lensini sektör profesyonellerinin beğenisine sundu.

Canon, EOS C300 Mark III ile sektörün tüm taleplerini karşılıyor

2015 yılında piyasaya çıkan ve büyük beğeni toplayan EOS C300 Mark II modeli temel alınarak geliştirilen EOS C300 Mark III’de 16 durak dinamik aralığı aşan HDR çıkışını geliştiren yeni bir DGO sensörü bulunuyor. Yapılandırılabilir tasarımı ve 4K Cinema RAW Light veya XF-AVCi’de 120 kare/sn’ye kadar kayıt yapabilme özelliğiyle EOS C300 Mark III fotoğraf makinesi farklı prodüksiyonlar için çok yönlü bir kullanım imkanı sağlıyor.

EOS C300 Mark III belgeselden reklama, kurumsal videolardan gösteri çekimlerine kadar çok farklı prodüksiyonlarda kullanılabiliyor. Yeni CN10X25 IAS S lens ile birlikte geliştirilen EOS C300 Mark III bu sayede tüm alanlarda üst düzey içeriğe yönelik artan sektör taleplerini doğrudan karşılıyor.

DGO sensörüylü ilk model EOS C300 Mark III ile düşük ışıkta bile  performans Canon EOS C300 Mark III, içerisinde bulunan DGO sensörü sayesinde düşük ışıklı ortamlarda bile kaliteli çekim imkanı sunuyor.

Ergonomik yapısı sayesinde Canon EOS C300 Mark III kullanıcılarına makine gövdesine ekstra bağlantı terminalleri eklemeye imkan veriyor. CN10X25 IAS S CINE-SERVO lens, çok yönlü 4K ve 8K çekim kalitesi, güçlü optikleri ve kompakt tasarımıyla profesyonellerin tüm üretim ihtiyaçlarını karşılıyor. CN10X25 IAS S CINESERVO lens, geniş netleme mesafesi aralığı, yayıncılık ve sinema prodüksiyonları için yapılandırılabilme özelliği, Super 35 mm ve Tam Kare sensörlü fotoğraf makineleriyle olan uyumluluğu sayesinde reklam, gösteri, spor etkinlikleri ve belgeseller gibi pek çok farklı alanda yüksek kalitede prodüksiyon imkanı sunuyor.

CN10X25 IAS S’nin ergonomik sürücü ünitesi kolaylıkla takıp çıkarılabilir özelliğe sahip. Bu sayede lens çok sayıda yayın ve sinema prodüksiyon ihtiyacını karşılayabiliyor.

Farklı çekim koşullarına uyum sağlama becerisi

Merkezden dış kenarlara kadar net, optik açından kusursuz, “sinematik” görüntüler üreten güçlü  zoom lensi, 25 mm geniş açıdan 250 mm telefotoya kadar çok çeşitli çekim koşullarına uyum sağlayabiliyor. Bu aralık, profesyonellerin uzak mesafelerdeki önemli anların yakın plan çekimlerini yüksek kalitede yakalamasına olanak tanıyor ve 1,5x optik genişletici ile 375 mm’ye aktarabilme imkanı sunuyor. Canon’un üstün performanslı yeni lensi Temmuz ayında kullanıcılarıyla buluşacak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir