• 16 Ekim 2021

Ben-Hur filminin İlk Fragmanı Yayınlandı

26 Mar 2016

Yönetmenliğini Timur Bekmambetov’un üstlendiği Ben-Hur filminde Haluk Bilginer, Jack Huston, Morgan Freeman ve Toby Kebbel gibi usta isimlere eşlik edecek. Film 19 Ağustos 2016 tarihinde vizyona girecek. İşte; Ben-Hur filminin ilk fragmanı.

Lew Wallace’ın 1880 yılında yayınlanan romanı Ben-Hur: A Tale of the Christ ilk olarak 1959 yılında beyaz perdeye uyarlanmıştı. Yönetmenliğini William Wyler’in üstlendiği film o dönemde çok büyük beğeni toplamış ve tam 11 dalda Oscar kazanmıştı.

İkinci filmi beyaz perdede görmek için kolları sıyıran Timur Bekmambetov, birçok ünlü Hollywood yıldızının yanı sıra usta oyuncumuz Haluk Bilginer’e de filmde rol verdi.

Haluk Bilginer’in Sionides karakterini canlandıracağı filmde jack Huston Judah Ben-Hur’u ve usta oyuncu Morgan Freeman ise Sheik Ilderim karakterine hayat verecek. Kudüs’te yaşayan soylu bir adam olan Ben-Hur’un eski arkadaşı ve Roma Komutanı Messala’nın ihanetine uğramasını konu alan filmde, Ben-Hur intikamını almak için beş yıl boyunca esir kaldığı Roma’ya geri döner ve savaş arabası yarışmasında Messala’yı alt etmeye çalışır.