• 16 Ekim 2021

200 İnç Büyüklüğünde ve 8K Çözünürlüğüne Sahip Televizyon

24 Mar 2016

Tabler1

Tabler Systems, televizyonlar noktasında biraz çıtayı arşa doğru taşıyarak 200 inç büyüklüğüne sahip 8K çözünürlüğündeki “televizyon duvarı”nı piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Günümüzde 4K çözünürlüğü yavaş yavaş standartlaşmaya başlarken 8K televizyonlar da üretilmiyor değil. Tabler Systems adlı bir şirket 8K ve 200 inçlik televizyon üreterek bu işi zirveye taşıdı.

5 metre uzunluk ve 2.4 metre yükseklik gibi bir boyut sunan bu televizyon duvarının en ilgi çekici taraflarından biri ise 0mm’ye oldukça yakın bir çerçevesiz ekrana sahip olması. 1mm de kalınlık ile rekora koşan bu televizyon duvar aynı zamanda tamamen dokunmatik bir ekrana sahip. 7680×4320 piksel de çözünürlük sunan bu dev televizyon ev için değil firmalar için tasarlanmış.

Özel bir montaj tekniğine sahip olan TablerTV Video Wall istenilen esneklikte duvara sabitlenebiliyor. Aynı zamanda portatif bir alt paneli bulunan televizyon, bu panele montajıyla beraber sabit ve ayaklı bir şekilde kullanılabiliyor. Avustralya’da 2-4 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan CEBIT 2016 fuarında görücüye çıkacak olan duvar televizyonun ilk etapta perakende satışının olmayacağı ifade ediliyor.